Preliv za torte

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

tema odprta - 26. okt 2006 10:57 | ogledi: 15.521 | odgovori: 5

lepo prosim če mi pomagate iz zagate.pred parimi minutami mi hčer reče da bi rada za jutri sadno torto,tako ki je povrhu sadje in želatina oz. sadni preliv.torto mi ni problem spečt,problem je preliv . še nikoli ga nisem delala.sem v zagati s časom , ker zdej šibam na šiht , pa še z iskalnikom si ne znam ( še ) kaj dosti pomagat.lepo,lepo prosim za nasvet kako delate s tem prelivom? hvala

gajka

hope  

član od: 27.1.2005

sporočila: 166

26. okt 2006 11:01

Piše na prelivu in ni nič komplicirano. Zmešaš s tekočino in sladkorjem, segreješ do vretja, potem pa nekaj časa ohlajaš in preliješ. Pa vedno rata. hope

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

26. okt 2006 11:33

Najboljše da kupiš tistega od Dr. Oetkerja, mislim da se imenuje Želatina fix. So jo članice že pohvalile. lp, Marija

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. okt 2006 11:58

Jaz z želatino fix nimam tako dobrih izkušenj kot s prelivom za torte - traja precej dlje in ne naredi tako lepega preliva. Jaz ti svetujem kar preliv za torte, eno tako torto najdeš tule: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=4498 par trikov: 1. Preliv moraš zavreti, ker če ga ne, se ne bo strdil. 2. ne sme pa vreti dolgo časa, torej takoj ko zavre, odstaviš! 3. predno poliješ torto, malo ohladi preliv, toliko, da se naredi na njem mrena, cca 1-5 min. odvisno od temperature, pozimi zunaj na oknu 1 min., poleti 5, če je vroče lahko celo več - sicer se bo vse vpilo v biskvit - dobro je sicer tudi to zelo, ampak ne bo pa lepega želeja čez 4. torto namaži z marmelado spodaj, zato da preliv ne steče v biskvit, ampak ostane gor, marmelada malo impregnira torto. Veri

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

26. okt 2006 12:48

Preliv za torte je prava varianta, tudi na vrečki piše tako. Želatina fix je namenjena kremam, je malce poenostavljena možnost, da se želatina v .lističih ali prahu ne namaka pred uporabo, ožema in segreva na štedilniku. Seveda je takšna primerna tudi za preliv čez sadje, ampak ne tista fix iz vrečke, pač pa le tista v lističih in prahu. Mamamia mamamia

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

27. okt 2006 6:13

hvala punce,zdej pa letim delat.lep dan gajka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti